Երեկ երեկոյան պայթյուն է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքի երկաթգծի կայարանի հարեւանությամբ գտնվող նախկին նավթի վերամշակման չգործող արտադրամասում, ինչի հետեւանքով 1 մարդ մահացել է:
Ականատեսների վկայությամբ, մահացածը նույն հիմնարկության պահակ, 55-ամյա Ներսես Ղազարյանն է:
Դեպքի վայր են ժամանել արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ոստիկանության աշխատակիցներ, փորձագետներ։ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության լրատվության համաձայն, եռակցման աշխատանքներ իրականացնելիս` տեղի է ունեցել դատարկ տարայի պայթյուն, ինչի հետեւանքով էլ մահացել է Եղվարդի բնակիչը։
Սա վերջին շրջանում արդեն նմանօրինակ երրորդ դժբախտ պատահարն է արտադրական տարածքներում։ Օրերս "Էլեկտրոն" գործարանում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով մահացավ երկու աշխատակից, իսկ կաթնամթերք արտադրող "Մարիաննա" ձեռնարկությունում արտադրական սարքավորման պայթյունից մեկ աշխատակից ծանր վնասվածքներ ստացավ։

Yesterday, an explosion took place in the non-functioning former oil processing workshop near the railway station of the town of Yeghvard in Kotayk region. One person died in the explosion.
Witnesses say the victim is the warden of the factory, 55 years old Nerses Ghazaryan.
Coworkers of the ministry of emergency situations, the police and experts have left for the scene. According to the information of the ministry of emergency situations, an empty container exploded during welding, in consequence of which the resident of Yeghvard died.
This is already the third such casualty in the recent period in production areas. Two coworkers died recently in the explosion in Elektron plant. Then, one person got severely injured in an explosion of a production equipment in dairy producing Marianna LLC.