Սիրիայի Հալեպ քաղաքում իշխող "Բաաս" կուսակցության շտաբ-գրասենյակի մոտ հզոր պայթյուն է տեղի ունեցել: Զոհերի մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ սիրիական հատուկ ծառայությունները Հալեպում կանխել են ահաբեկչությունը: Տեղական ԶԼՄ-ների տեղեկություններով՝ ուժայինները գտել էին ավտոմեքենա, որում հայտնաբերվել էր ավելի քան մեկ տոննա պայթուցիկ: Տարածքը շրջափակվել է: Չի բացառվում, որ տարածքում կարող է գտնվել մեկ կամ մի քանի ականապատ ավտոմեքենա:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ահաբեկչություն էր տեղի ունեցել Դամասկոսում: Պայթել էր պայթուցիկով լի երկու ավտոմեքենա: Սպանվել էր 55 մարդ, շուրջ 370-ը՝ վիրավորվել:

A strong blast went off near the ruling Baath Party’s headquarters in Aleppo, Syria. No victims are reported.
It was reported earlier, that the Syrian forces foiled an attempt in Aleppo. According to the information of the local media, the forces found a car with more than 1tons of explosives. The territory was surrounded. It is not ruled out that one or more mined cars are in the territory.
To recall, a terrorist act took place in Damascus. Two cars full of explosives exploded. 55 people were killed and 370 were injured.